Hradec Králové 3.6.

Finančně zdravější
Popis etapy
Závěrečná etapa začíná u pobočky ČS v ulici Československé armády, odtud nejkratší trasou na vlakové nádraží, vlakem do stanice Stéblová obec. Dále po naučné stezce přes Zámek Kunětická hora a Zámek Pardubice až k centrále ČS Na Vinici. Zámek Kunětická hora je dobře znám nejenom ve světě lidí, ale i ve světě pohádek: obývali ji Mekota, Blekota, Pekota a spol., hrad kdysi posloužil jako vítané útočiště čaroději Rumburakovi a Fantomas tu na poslední chvíli zachraňoval z jeho spárů princeznu Arabelu.

Etapa rozhodně patří mezi ty nejdelší turistické. Proto zvažte, jestli ji nezdolat na kole.

NALEHKO na etapě
Na této etapě se můžete těšit na jednoho s kluků z projektu nalehko.com. Jde o Petra Koska a Mirka Hřebena. Oba dva milují dlouhé túry a mají za sebou několik nejnáročnějších světových tracků, které z pravidla měří několik tisíc kilometrů.
Rádi vám na trase budou vyprávět o svých zážitcích, o tom jak se na túru museli chystat nejen fyzicky a mentálně ale i po finanční stránce. Kluci vám také poradí, jak se správně nachystat, když vyrážíte do přírody. Nezáleží, jestli jdete na túru v okolí vašeho bydliště, nebo na track přes celý světadíl. Důležité vždy je dbát na správnou přípravu a bezpečnost.

Zobrazit mapu

Galerie

Video