Finančně zdravější Den jinak na etapě
Popis etapy
Etapa číslo osm vede z Davle do Jílového u Prahy. Zajímavostí kostela v Jílovém u Prahy je, že věž stojí mezi kněžištěm a lodí. Díky této architektonické zajímavosti a krásnému gotickému oltáři zde v roce 1983 natáčel režisér Miloš Forman několik scén pro film Amadeus.Tato trasa začíná i končí na vlakovém nádraží. Z nádraží Davle kolem řeky Sázavy, přes Pikovický most na Posázavskou stezku, po ní až do Kamenného Přívozu, přes most a do železniční stanice Jílové u Prahy.

NALEHKO na etapě
Na této etapě se můžete těšit na jednoho s kluků z projektu nalehko.com. Jde o Petra Koska a Mirka Hřebena. Oba dva milují dlouhé túry a mají za sebou několik nejnáročnějších světových tracků, které z pravidla měří několik tisíc kilometrů.
Rádi vám na trase budou vyprávět o svých zážitcích, o tom jak se na túru museli chystat nejen fyzicky a mentálně ale i po finanční stránce. Kluci vám také poradí, jak se správně nachystat, když vyrážíte do přírody. Nezáleží, jestli jdete na túru v okolí vašeho bydliště, nebo na track přes celý světadíl. Důležité vždy je dbát na správnou přípravu a bezpečnost.

Zobrazit mapu

Den Jinak na etapě

Spořka Českem 2023 - Pomáháme sociálnímu podniku Dobroty s příběhem Pomáhám manuálně
16.05.

Spořka Českem 2023 - Pomáháme sociálnímu podniku Dobroty s příběhem

Zjistit více
Spořka Českem 2023 - Pomáháme obci Pikovice s čištěním stezky podél Sázavy Pomáhám manuálně
16.05.

Spořka Českem 2023 - Pomáháme obci Pikovice s čištěním stezky podél Sázavy

Zjistit více
Spořka Českem 2023 - Pomáháme komunitním pěstitelům v Pikovicích Pomáhám manuálně
16.05.

Spořka Českem 2023 - Pomáháme komunitním pěstitelům v Pikovicích

Zjistit více

Galerie

Video