Korálky na pomoc hospici

Máte chuť strávit den jinak než u počítače nebo v pobočce a chcete být užiteční, ale nevíte jak na to? Dnešní inspiraci, jak využít  Dny jinak, vám zprostředkovali “ostří hoši” z týmu Vymáhání pohledávek z Ostravy. 

Místo telefonu a počítače jehla a nit

Kolegyně a kolegové z týmu Vymáhání pohledávek z Ostravy navštívili Mobilní hospic Ondrášek. Jako dobrovolníci strávili svůj Den jinak mravenčí prací - vyráběli náramky z korálků a také květinové sponky. Dílo se jim opravdu podařilo, jak můžete vidět na fotkách pod zprávou. Korálky i sponky pracovníci hospice následně prodávali na benefiční akci na podporu Ondráška. Výtěžek, který z prodeje náramků získali, využili na nákup potřebných materiálů a dárků pro své pacienty,  kterými jsou především děti. 

Kolega Lukáš za celý tým Vymáhání pohledávek říká: “Jsme moc rádi, že jsme zrovna tady mohli pomoct a už teď víme, že v rámci ‘Dne jinak’ jsme v Ondrášku rozhodně naposledy nebyli! Velmi si ceníme této možnosti pomoci potřebným a v budoucnu budeme ve spolupráci s Mobilním hospicem Ondrášek rádi pokračovat.” 
 


Mobilní hospic Ondrášek je nestátní zdravotnické zařízení, které již 12. rokem pomáhá nevyléčitelně nemocným dětem a dospělým. Péči svým klientům poskytuje 24 hodin denně, 7 dní v týdnu a pomáhá tak klientům v posledním období jejich života být tam, kde to mají nejraději - doma. Hospic se snaží, aby jejich klienti strávili své poslední chvíle důstojně a bez zbytečných bolestí. Poskytuje mimo jiné také zdravotní péči, pomůcky a služby, které děti, dospělí či jejich rodiny potřebují.