Den pro školu Karla Mourka

Nadační program Den pro školu má za sebou první rok a oslovuje stále nové dobrovolníky, kterých je už téměř 600. Jedním z nich je i místopředseda představenstva České spořitelny Karel Mourek, jenž na začátku listopadu navštívil studenty druhého ročníku na OA Karlínská.

„Co byste dělali s volným milionem korun?“  To byla jedna z otázek, které pokládal Karel Mourek studentům aplikované ekonomie. „Dal bych to mámě." "Investoval bych do nemovitostí nebo kryptoměn." "Nakoupil bych si spoustu oblečení!“ Ozývalo se někdy se smíchem ze školní auly.

Dotazy ale padaly i opačným směrem. Studenty zajímalo například to, jak se člověk dostane do dluhové spirály nebo z čeho nejčastěji vznikají exekuce. Karel Mourek také popisoval rizika řízení banky a kolik procent rozpůjčovaných peněz je tím rizikem ohroženo.

Mourek studenty inspiroval i svým životním příběhem, když popisoval, jak se ke svému povolání dostal. „Řeknu vám tři věci, které vždycky říkám nováčkům v našem týmu: zajímejte se o příležitosti a možnosti, rozšiřujte si obzory, ptejte se a buďte týmovými hráči, protože sami možná jednou zazáříte, ale nikdy nebudete zářit dlouhodobě,“ zakončil přednášku Karel Mourek. „Návštěva pana Mourka byla skvělá. Vždycky je dobré, když můžeme díky lidem z praxe už ve škole zjistit, jak to funguje v reálném světě,“ pochvaloval si sedmnáctiletý Petr po přednášce.

 


Den pro školu spojuje učitele s dobrovolníky z praxe. Dobrovolníci se vrací na den do školy,  aby představili dětem svou profesi a inspirovali mladou generaci svým příběhem. Využijte svůj Den jinak a zapojte se.